Znasz już podstawy gramatyki i słownictwa, a mimo to masz problem z mówieniem w języku obcym? Planujesz zagraniczny wyjazd i chcesz podszkolić się w konwersacjach? A może zależy Ci na jak najlepszym akcencie? Jeśli tradycyjny kurs języka obcego już Ci nie wystarcza lub chcesz uczyć się od podstaw języka obcego z dużym naciskiem na konwersacje, postaw na kurs językowy z native speakerem!

Zajęcia wyłącznie w języku obcym? To możliwe!

Native speaker to osoba, dla której dany język jest językiem ojczystym. Dodatkowe przygotowanie pedagogiczne lub talent dydaktyczny sprawi, że lekcje języka obcego z takim nauczycielem będą bardzo efektywne: jednocześnie pracujesz nad swobodą wypowiedzi, akcentem, słuchaniem i rozumieniem usłyszanego tekstu, a dodatkowo wykorzystujesz poznane słownictwo i zasady gramatyki.

Ponadto język, który poznajesz to nie tylko formalne zwroty, ale również ten używany potocznie, podczas codziennych kontaktów. Praca z native speakerem sprawia także, że poznajesz wiele idiomów i związków frazeologicznych, których znaczenie wcale będzie dosłowne. Jeśli zależy Ci na tym, by poznać nie tylko gramatykę, ale również żywy język, lekcje z native speakerem będą strzałem w dziesiątkę! Pamiętaj, że podczas nauki w takim systemie nie skupiacie się wyłącznie na samej nauce języka.

Dzięki temu, że Twój nauczyciel wychował się w danym kraju, możesz lepiej poznać także kulturę, obyczaje i szereg praktycznych informacji. Taka wiedza może być bezcenna, szczególnie jeśli planujesz podróż w mniej popularnie turystycznie miejsce. Warto rozmawiać z native speakerem nie tylko o temacie lekcji: dzięki temu dowiesz się wiele o miejscu, które planujesz odwiedzić.

Warto pamiętać, że zajęcia z native speakerem odbywają się wyłącznie w danym języku obcym. Choć początkowo może Ci się to wydawać przeszkodą nie do przejścia, to jednak jeśli posiadasz podstawy danego języka, bardzo szybko „osłuchasz się” z taką formą prowadzenia zajęć.

Nie obawiaj się wypowiadania podczas zajęć – nauczyciel jest tam po to, by pomóc Ci swobodnie formułować swoje myśli.