W obecnych czasach nie ma już żadnej wymówki dla nieznajomości choć jednego języka obcego. Kursy dla dorosłych i dla dzieci, na których można się uczyć różnymi metodami, są oferowane w każdym mieście. Wystarczy chcieć i uwierzyć w to, że nam się uda!

Przyjemne podróżowanie

Im wcześniej zaczniemy naukę języka obcego, tym łatwiej nam ona przyjdzie. Nie należy jednak się poddawać, bo na naukę nigdy nie jest za późno. Nawet jeżeli w dorosłym wieku nie przyswoimy sobie wszystkich zasad gramatycznych, a słówka będą nam wypadać z głowy, to i tak dużo w niej zostanie. Współcześni seniorzy coraz rzadziej spędzają czas w czterech ścianach – chcą się rozwijać i podróżować. Znajomość obcego języka – choćby na podstawowym poziomie – zdecydowanie ułatwi im porozumiewanie się poza granicami naszego kraju. W ten sposób zyskają niezależność i poczują się pewniej, dzięki czemu podróżowanie stanie się dla nich pozbawioną stresu przyjemnością. Najlepszym sposobem na regularną naukę języka jest kurs angielskiego. Wrocław to jedno z dużych miast, gdzie bez trudu znajdziemy profesjonalnie prowadzony i skuteczny kurs językowy.

Stacjonarnie i online

Poziom i metoda nauczania języka obcego powinna być dostosowana do potrzeb i możliwości uczniów. Kurs językowy dla seniorów różni się więc od zajęć dla dzieci czy młodzieży. Charakteryzuje się przede wszystkim częstymi powtórkami i stopniowym wprowadzaniem nowych tematów i słówek. Przeznaczony dla seniorów kurs angielskiego we Wrocławiu skierowany jest przede wszystkim do osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tym językiem. Podczas kursu kładziony jest nacisk na słownictwo praktyczne, ułatwiające porozumienie się na lotnisku, w hotelu czy w restauracji. Seniorzy, którzy są zbyt zajęci, aby znaleźć czas na naukę stacjonarną, mogą zdecydować się na kurs online – ale pod warunkiem, że są na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym. Dla początkujących przeznaczone są kursy stacjonarne, ponieważ spotkanie się z lektorem i innymi uczniami na żywo daje większą skuteczność.

Angielski na co dzień

Nauka języka obcego w starszym wieku to same korzyści. Nawet jeżeli seniorzy nie planują podróży, to uczenie się czegoś nowego wpływa pozytywnie na sprawność intelektualną. Efekt przyswajania nowych słówek czy reguł gramatycznych dużo bardziej pobudza nasz mózg niż popularne rozwiązywanie krzyżówek. Znajomość podstaw języka angielskiego przydatna jest również, gdy nie zamierzamy spędzić wakacji w Anglii czy innym kraju, w którym można porozumieć się po angielsku. Nauka z native speakerem zawsze przynosi najlepsze rezultaty. Często organizuje on konwersacje, dzięki którym przełamujemy lęk przed mówieniem po angielsku i uczymy się wykorzystywać język w praktyczny sposób. To, czego uczymy się na kursie warto jak najczęściej powtarzać samodzielnie. Pomaga w tym czytanie gazet czy książek po angielsku, a także oglądanie filmów i seriali bez polskiego lektora.