Dzisiaj trudno wyobrazić sobie pracę bez znajomości języka obcego. Warto więc od najmłodszych lat zaznajamiać dziecko z językiem angielskim. W ten sposób można rozwinąć w nim pasję do nauki języków obcych, zwłaszcza jeśli pośle się malca na kurs językowy organizowany przez szkołę językową w Anglii.

Jednak ze względu na szeroką ofertę może się pojawić pytanie jaką szkołę wybrać, by była ona najlepsza dla dziecka. Jak wiadomo każde dziecko jest inne, rozwija się w innym tempie, ma swoje zainteresowania, mocne jak i słabe strony. Warto wszystkie te czynniki wziąć pod uwagę, kiedy myśli się o tym, by wysłać dziecko na wakacyjny kurs językowy.

Oprócz tego warto wziąć pod uwagę ofertę poszczególnych szkół, czy na przykład oprócz standardowych lekcji są jeszcze organizowane zajęcia pozalekcyjne. Ponadto warto sprawdzić renomę danego ośrodka, jak również to, czy lekcje są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Z pewnością każdy rodzic będzie chciał również zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka, więc i pod tym kątem należy sprawdzić ofertę, czy na przykład jest wyznaczony opiekun i czy wszystkie organizowane zajęcia są w pełni bezpieczne, zwłaszcza te, które odbywają się poza terenem danego kampusu.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy nauka języka angielskiego odbywa się w dogodnych niedużych grupach. Tylko wtedy można liczyć na to, że zajęcia faktycznie dadzą pozytywny efekt, tym bardziej, jeśli przed rozpoczęciem lekcji dziecko będzie mogło napisać test sprawdzający jego wiedzę. Często w ten sposób lepiej udaje się dostosować poziom zaawansowania znajomości języka, niż wtedy, gdy dziecko automatycznie jest przypisywane do wybranego kursu.

Duże znaczenie może mieć również lokalizacja ośrodka, na przykład w pobliżu wielu ciekawych atrakcji turystycznych, czy też w otoczeniu zieleni, w pobliżu morza, czy obiektów architektury. Wybór konkretnego ośrodka może też zależeć od tego, jakie będzie gwarantować zakwaterowanie i wyżywienie. Przeważnie pod tym względem można liczyć na zakwaterowanie w kampusie, w pokoju maksymalnie trzyosobowym i na przynajmniej dwa posiłki w ciągu dnia.