Nauka języka angielskiego sprawia niektórym dzieciom problemy. W tradycyjnych szkołach są przeważnie tylko dwie lekcje języka obcego w tygodniu. Przeważnie to za mało, by dziecko mogło się dobrze zapoznać z językiem, dlatego też warto zdecydować się na wysłanie dziecka na specjalny obóz językowy do Anglii.

Najczęściej obozy językowe dla najmłodszych są organizowane w miejscowościach w bardzo dobrej lokalizacji. Przykładem może być szkoła językowa Earlscliffe, która znajduje się w miejscowości Folkestone, w hrabstwie Kent. Szkoła ta jest położona w centrum modnej dzielnicy West End, a na kursy językowe zjeżdżają się dzieci z różnych zakątków globu. Dzieci mogą liczyć na rodzinną atmosferę podczas całego pobytu, w tym także na pełne wyżywienie, a serwowane są posiłki z różnych kuchni świata.

Kursy językowe dla najmłodszych, czyli dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat są organizowane zarówno dla początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Program zapewnia naukę na każdym poziomie zaawansowania, a lekcje odbywają się zarówno rano jak i w godzinach popołudniowych. Podczas takich zajęć dzieci uczą się gramatyki, rozwiązują ćwiczenia ze zrozumieniem, a także uczestniczą w interaktywnych zadaniach. Popołudniami dzieci będą rozwijać swoje zdolności, tworząc gazetki, czy kręcąc filmy. Zaletą takich zajęć, oprócz samej nauki, jest też to, że podczas takich zjazdów nawiązują się nowe, ciekawe znajomości.

W tygodniu przewiduje się 20 lub 24 lekcje, a ciekawym przerywnikiem są jednodniowe wycieczki, będące częścią programu nauki. Wycieczki te nie tylko poszerzają horyzonty, ale również odnoszą się do tematyki zajęć i obejmują między innymi pisanie pracy, o ciekawostkach, o których dzieci się dowiedziały, czy też o miejscu, jakie odwiedziły. Podczas takich wypraw dzieci są pod całodobową opieką i mogą zawsze liczyć na wsparcie, dlatego tez są to wycieczki w pełni bezpieczne.

Dzieci uczą się języka angielskiego na zajęciach w małych grupach, do 12 osób, dzięki czemu każdemu z uczniów poświęca się czas na wytłumaczenie trudniejszych zagadnień. Zaletą takich wyjazdów jest również to, że dzieci cały czas obcują z językiem angielskim, gdyż jest to jedyny język, w jakim można się ze sobą porozumiewać.