Podróż do Nowego Jorku to nie lada przeżycie. Pierwsze wrażenie może nieco być oszałamiające, zwłaszcza jeśli pochodzi się z mniejszej miejscowości. Jednak taka podróż może mieć więcej plusów, zwłaszcza jeśli połączy się ją z nauką języka angielskiego.

Obóz językowy w Nowym Jorku może być spełnieniem marzeń i tych młodszych dzieci i tych starszych. To niebywała okazja do poznania wielu nowojorskich atrakcji, które być może widziało się dotychczas tylko w filmach. Szkoła Long Island University Brooklyn przyjmuje na kurs językowy dzieci w wieku od 12 do 18 lat, oferując naukę języka na wszystkich poziomach zaawansowania.

Kurs wakacyjny jest niezwykle interesujący, nie tylko ze względu na dobre przygotowanie dydaktyczne placówki, ale również ze względu na ciekawy plan zajęć na każdy dzień pobytu. Dzieciaki mają zapewniony nocleg w kampusie, dzięki czemu cały czas mają ze sobą kontakt, co pozwala zawierać liczne znajomości, niezależnie od tego jak dobrze zna się język angielski.

Jeśli rodzice martwią się o długi dystans i o czas trwania kursu, mogą być spokojni, ponieważ dzieci cały czas pozostają pod opieką, przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Ponadto szkoła znajduje się w jednej z najmodniejszych części Nowego Jorku, w bezpiecznym otoczeniu. Na terenie kampusu można uprawiać różne dyscypliny sportu, takie jak piłka nożna, koszykówka, czy tenis. Ponadto znajduje się tutaj studio tańca, księgarnie, sklepiki i kawiarenki, więc każdy młody człowiek będzie mógł się łatwo odnaleźć w tak zorganizowanej przestrzeni.

Oprócz 20 lekcji języka angielskiego w ciągu tygodnia, uczniowie będą uczestniczyć w licznych wycieczkach, dzięki którym lepiej poznają miasto i nauczą się używać języka angielskiego w naturalnych sytuacjach. W jednej grupie jest maksymalnie 15 osób, w każdej dzieciaki z całego świata, co pozwala łatwiej pokonać barierę językową i szybciej się zintegrować. Lekcje trwają czterdzieści pięć minut, a po nich dzieciaki spędzają sporo czasu na powietrzu, uczestnicząc również w organizowanych mini olimpiadach.