Kiedy zbliżają się wakacje warto zastanowić się nad tym, gdzie posłać swoje dzieci, by z takiego wyjazdu miały jak najwięcej pożytku. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład obóz językowy zlokalizowany w Londynie. To wspaniała okazja do nauki języka angielskiego w naturalnym środowisku, a przy tym niezapomniane przeżycie, które może wiązać się z poznaniem wielu ciekawych ludzi.

Nauka angielskiego w Londynie to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli wybierze się renomowaną placówkę, jak na przykład St Mary’s University. Jest to kampus z wielowiekową tradycją, znajdujący się w pobliżu Twickenham, nad Tamizą, a więc w zasięgu takich atrakcji, jak Big Ben, czy Pałac Buckingham.

Dlaczego właśnie ten ośrodek – z wielu powodów, przede wszystkim oczywiście warto mieć na uwadze profesjonalną i doświadczoną kadrę, ale również to, że szkoła należy do grupy LAL, a więc do światowego lidera, jeśli chodzi o edukację językową. Ponadto każdy uczestnik kursu na zakończenie otrzymuje certyfikat, co również nie jest bez znaczenia. Dodatkowym atutem jest to, że na kurs językowy dziecko może wyjechać wraz z rodzicem, by w ten sposób pobyt w ośrodku stał się jeszcze bardziej przyjemny.

Dzieci uczą się na obozie językowym w grupie, która odpowiada ich wiekowi, a w każdej jest nie więcej niż piętnastu uczniów. Jeśli dziecko ma problemy z nauką języka, można również zdecydować się na indywidualny tok nauki. Niewątpliwym atutem tego ośrodka jest też szeroki zakres programu zajęć pozalekcyjnych, który obejmuje zarówno atrakcyjne kulturalne jak i sportowe.

Nauka języka angielskiego przebiega w przyjaznej atmosferze i często jest prowadzona w formie zabaw i gier, dzięki czemu dzieci chętniej angażują się w różne zadania i lepiej przyswajają sobie słówka i zwroty. Jedna lekcja trwa sześćdziesiąt minut, a w programie są przewidziane zajęcia ranne i popołudniowe, dzięki czemu dzieci cały czas poszerzają swoją wiedzę. Kurs języka angielskiego jest tak zaplanowany, by uczniowie nie czuli się zmęczeni nauką, dlatego też dzieci nie trzeba zwykle długo przekonywać do takiego wyjazdu.