Nauka języka angielskiego, by była skuteczna, nie może być nudna. Niestety ta prowadzona w szkołach może pozostawiać pod tym względem wiele do życzenia. By mieć pewność, że dziecko dobrze nauczy się języka, warto posłać je na kampus, gdzie nauka tego języka stanie się czystą przyjemnością, a dziecko będzie uczyć się nowych zwrotów bez większego wysiłku.

Obóz językowy dla dzieci to ciekawa perspektywa rozwoju najmłodszych pod okiem doświadczonych prowadzących, którzy zapewniają interesujący program nauki. Kampus, który jest organizowany na terenie MARYMOUNT International School to niezwykłe przeżycie dla każdego malca. Jest to doskonale wyposażony ośrodek, który zapewnia fascynujący program zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Znajduje się na prywatnej posesji, tylko 18 kilometrów od centrum Londynu. Jest to w pełni bezpieczne miejsce, z dobrym zapleczem, a przy tym znajdujące się w otoczeniu pięknych ogrodów.

Dużą zaletą kampusu językowego jest to, że już podczas pierwszego dnia pobytu dzieci piszą test językowy. Na podstawie uzyskanego wyniku dobiera się odpowiedni poziom zaawansowania znajomości języka. Kurs językowy to 26 lekcji w tygodniu, a każda z nich trwa 45 minut. Dodatkowym atutem jest to, że dzieci, które przebywają na obozie, mogą cały czas komunikować się z dziećmi brytyjskimi, zadając im różne pytania, jak i uprawiając sporty, takie jak piłka nożna, gra w tenisa, czy w softball. Rozmowa z tymi dziećmi pozwala szybko pokonać barierę językową.

By zajęcia przynosiły dobre rezultaty, dzieci łączą się w pary lub w mniejsze grupy i w ten sposób lepiej ćwiczą wymowę, intonację, a także poprawiają swoje umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Oprócz standardowych lekcji najmłodsi uczestniczą w dodatkowych zajęciach tematycznych, które w każdym tygodniu mogą dotyczyć innych zagadnień, a wśród nich są takie tematyki jak fotografia, poezja, moda i wiele innych. Wszystkie te zajęcia są prowadzone nie tylko pod okiem wykwalifikowanej kadry, ale również dzieci pozostają pod nadzorem opiekunów – na czworo dzieci przypada jeden opiekun.