Jeśli Twoja nauka języka angielskiego zakończyła się na etapie szkoły średniej lub studiów, możesz odczuwać pewne braki w jego zakresie. Nie chodzi tu zwykle o zasady gramatyki – te dość dobrze pozostają w pamięci.

Problematyczne staje się ich zastosowanie w praktyce; potrafimy ułożyć skomplikowane wypowiedzi w głowie, jednak ich wypowiedzenie podczas swobodnej rozmowy to zupełnie co innego. Jeżeli masz już dosyć sytuacji, w których nagle zapominasz wszystkie użyteczne zwroty, pora na intensywny kurs konwersacyjny, dzięki któremu przełamiesz własny opór w mówieniu po angielsku.

Kurs konwersacyjny – poćwicz swobodne rozmowy

Podczas kursu konwersacyjnego nie będziesz wypełniać zeszytu ćwiczeń czy wkuwać słownictwa – tu liczy się przede wszystkim swobodne wypowiadanie. Taka forma polecana jest szczególnie tym osobom, które znają już podstawy języka i mają problem przede wszystkim w bezpośrednich kontaktach i rozmowach w języku obcym.

Coraz więcej firm stawia na współpracę międzynarodową, dlatego język angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym staje się jednym z wymogów, które powinni spełniać kandydaci. Weryfikacja odbywa się właśnie poprzez rozmowę – jeśli zatem planujesz aplikować na inne stanowisko, warto przypomnieć sobie najważniejsze zwroty oraz nabrać pewności podczas rozmów po angielsku. Kurs konwersacyjny opiera się na rozmowach pomiędzy uczestnikami i prowadzącym; zwykle jest to native speaker, czyli osoba, dla której dany język jest językiem ojczystym.

Nie znasz jakiegoś słowa lub nie możesz przypomnieć sobie zwrotu? Musisz radzić sobie w inny sposób – tu nikt nie podpowie Ci po polsku, jak możesz wybrnąć z takiej sytuacji. Brzmi stresująco? Tylko na początku – z upływem czasu każde kolejne zajęcia będą sprawiały, że komunikacja w języku angielskim będzie dla Ciebie o wiele prostsza. Kurs konwersacyjny różni się swoim przebiegiem od tradycyjnego kursu języka angielskiego; tu nie dostajesz ćwiczeń do wypełnienia w domu oraz nie uzupełniasz zadań po odsłuchaniu nagrania.

Jedyna praca domowa, jakiej możesz się spodziewać to przygotowanie słownictwa do rozmowy na dany temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *